Nintendo zvažuje výrobu príslušenstva pre iPhone a iPad

Nintendo začiatkom tohto roka vstúpilo aj do mobilnej sféry, keď vydalo svoju prvú hru pre iPhone, Miitomo. Japonský herný gigant však plánuje vydávať aj ďalšie tituly vrátane Pokémon GO a dokonca zvažuje predaj príslušenstva pre telefóny a tablety.

Nintendo zatiaľ nič nepotvrdilo, avšak pri konferenčnom hovore s investormi naznačilo, že sa o túto oblasť zaujíma: “Fyzické ovládače pre chytré zariadenia sú na trhu už teraz a je možné, že aj my vyvinieme niečo nové,” povedal Shinya Takahashi, generálny manažér pre plánovanie a vývoj zábavných produktov. Otázne je však, akým smerom sa Nintendo vydá pri svojich ovládačoch. Aspoň u svojich posledných konzol má jedinečné typy ovládačov, ktoré využívajú napríklad druhý displej (Wii U, Nintendo 3DS) alebo pohybové ovládanie (WiiMote)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.