Ľudia sa sťažujú na hluk vychádzajúci z testovacieho strediska pre údajné Apple Car

AppleInsider

Už dlhšiu dobu je otvoreným tajomstvom, že Apple pracuje na vývoji elektrického automobilu. Tiež sa hovorí, že auto testuje v záhadnom komplexe v kalifornskom Sunnyvale, kde si spoločnosť prenajala niekoľko budov.

Na hluk vychádzajúci z campusu sa už mestskému úradu sťažujú susedia v neďalekých domoch. Z budov totiž aj okolo jedenástej večer zvyknú vychádzať hlučné zvuky pripomínajúce motorové vozidlá. Na pozemkoch podľa stránky AppleInsider nedávno prebiehala výstavba – Apple údajne stavia garáže a dielne na úpravu automobilov.

apple-sunnyvale-construction

Či ide o zvuky stavebnej techniky, alebo o testovanie nových produktov jasné nie je. Spoločnosť zabrala celkom sedem budov o rozlohe takmer 28 tisíc metrov štvorcových. Jedna z nich, s číslom 175 bola minulý rok uvedená ako sídlo záhadnej firmy SixtyEight Research, ktorá je s najväčšou pravdepodobnosťou len tzv. “plášťovou” spoločnosťou na zahladenie potenciálnych stôp.

Tie však jasne vedú k Applu. Viacero zdrojov potvrdilo, že spoločnosť stojí za výstavbou trojmetrového plotu okolo spomínaného pozemku a taktiež za nedávnymi úpravami vo vnútri budov.

Zdroj: AppleInsider
Viac článkov na tému
Diskusia k tomuto článku nebola povolená.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend