Elon Musk: elektromobil od Applu je otvoreným tajomstvom

V nedávnom rozhovore pre BBC sa Elon Musk, riaditeľ automobilky Tesla, podelil okrem iného aj o komentár ohľadom pripravovaného elektromobilu od Applu, známeho tiež ako “projekt Titan”.

“Je dosť ťažké utajiť niečo, na čo si najmete vyše tisíc inžinierov.” povedal Musk. “Ide o otvorené tajomstvo.”. Tesla však v kalifornskej firme nevidí veľkú hrozbu, Musk sa už dokonca viac krát nechal počuť, že konkurenciu od Applu by uvítal. “Rozšírilo by to trh.”

Tesla sa podľa neho bude aj naďalej snažiť o vývoj tých najlepších elektrických automobilov, no ich druhým cieľom je taktiež pomôcť s výrobou elektromobilov aj iným spoločnostiam.

Celý rozhovor, v ktorom Musk hovorí o budúcnosti na cestách, autonomných autách a o svojich ďalších dvoch spoločnostiach – Space X a Solar City, si môžete prečítať na stránkach BBC.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.