Jony Ive vytvoril iPad, ktorý je jediný svojho druhu

Jony Ive a jeho dizajnový tím vytvorili modely 12,9″ iPadu Pro, Smart CoverApple Pencil. Nebolo by na tom nič zvláštne, no tieto zariadenia sú jediné svojho druhu.

ive_hero20110204

Podľa tvrdenia Wallpaper, budú tieto zariadenia predávané v Londýnskom dizajnovom múzeu. iPad Pro získal žltý nádych, ktorý ho roví jedinečným a vyčnievajúcim z radov zariadení Apple, ktoré majú iba farby ako sú Space Gray, Silver, Gold a Rose Gold. V porovnaní so zlatou farbou iPadu Pro, je žltá farba viac svetlejšia a živšia.

jonyiveipadpro

Johny Ive predstavil svoj prvý prototyp telefónu už v roku 1990 v dizajnovom múzeu, dlho pred tým ako začal pracovať  pre Apple. Bol víťazom prvej súťaže múzea, kde v roku 2003 získal titul Dizajnér roku za dizajn iMacu. Aby podporil toto múzeum, Ive a jeho tím v Cupertíne vytvorili špeciálny iPad Pro v unikátnych farbách, ktoré majú označenie ako Edícia 1 z 1.

130819rd_macpro_back_263

Dizajnovo unikátny iPad sprevádzá Smart Cover v farbách francúzkej modrej a Apple Pencil vo farbách talianskej orandžovej. Tak ako iPad Pro majú aj Smar Case a Apple Pencil označenie Edícia 1 z 1. Cena tohto iPad Pro a príslušného zariadenia sa podľa odhadov pohybuje medzi 10, 000 až 15, 000 anglickými librami. Prihadzovanie by sa malo začať od 28. apríla. Apple už v minulosti daroval špeciálne dizajnované zariadenia charite a dizajnovému múzeu. Jony Ive pre charitu vytvoril napríklad červený Mac Pro a EarPody z rýdzeho zlata.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.