Google vydal aplikáciu Duo: Má FaceTime konečne schopnú konkurenciu?

Google Duo - Google vydal aplikáciu Duo: Má FaceTime konečne schopnú konkurenciu?

Tento týždeň vydala spoločnosť Google novú aplikáciu s názvom Duo, ktorá umožňuje videohovory podobné FaceTime-u od spoločnosti Apple. 

Narozdiel od FaceTime umožňuje aplikácia Duo volania skrz rôzne platformy mobilných operačných systémov (iOS a Android), takže nie je ako FaceTime limitovaná iba na iPhone. Vo videu nižšie sa stránka MacRumors zaoberala otázkou, či dokáže táto aplikácia konkurovať FaceTime-u. Aplikácia Duo je jednoduchá s podobným užívateľským rozhraním ako na iOS tak aj na Androide. Prihlásite sa do aplikácie za pomoci vášho mobilného čísla a hneď ako ste prihlásený, máte zoznam kontaktov, ktoré si aplikácia vytiahla z vášho telefónneho adresára. Nič svetoborné.

google duo vpavic verge 4.0 - Google vydal aplikáciu Duo: Má FaceTime konečne schopnú konkurenciu?

Keď už videotelefonujete, dostanete mnoho možností, ktoré by ste mali očakávať od služby podobnej FaceTime-u. Medzi ne patrí napríklad funkcia stíšiť, výber medzi použitím prednej alebo zadnej kamery a ukončenie hovoru. Jedna z nový funkcií, ktorú si môžeme povšimnúť je funkcia Knock Knock, kde prijímateľ hovoru vidí druhú stranu čo robí ešte pred prijatím hovoru.  Je to vlastne prehlaď videa druhej strany vo FaceTime, ktorý bohužiaľ ale vo FaceTime nie je.

duo - Google vydal aplikáciu Duo: Má FaceTime konečne schopnú konkurenciu?

Tým, že aplikácia Duo využíva na autorizáciu telefónne číslo užívateľa, nie je možné mať desktopovú verziu (pre počítač) a taktiež je možné autentifikovať iba jedno mobilné zariadenie s jedným telefónnym číslom. Toto obmedzenie môže mať za následok nezáujem užívateľov, ktorí majú radi chatovanie z rôznych zariadení, avšak aplikácia Duo budí záujem u tých, ktorí hľadajú najjednoduchší spôsob videovolania. Aplikácia teda stojí za vyskúšanie.

google duo - Google vydal aplikáciu Duo: Má FaceTime konečne schopnú konkurenciu?

Pre niekoho, kto nepoužíva alebo nemá iPhone sa Duo môže zdať ako dobrá alternatíva služby FaceTime pre Android. Duo je možné stiahnuť z App Store zadarmo taktiež ako aj na Google Play Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…