FBI odložilo súdne konanie s Applom, iPhone sa pokúsia odomknúť ešte raz

Apple sa mal dnes, 22. marca, po prvýkrát postaviť pred súd v prípade odomknutia iPhonu pre FBI, americké ministerstvo spravodlivosti však na poslednú chvíľu požiadalo o odloženie konania.

Do rúk FBI sa údajne dostali nové dôkazy, vďaka ktorým prišli na spôsob, akým inkriminovaný iPhone odomknúť aj bez asistencie Applu. Vláda preto požiadala o odloženie súdneho konania na utorok, 5. apríla. Sudca žiadosti vyhovel a FBI má tak dva týždne na to, aby sa iPhone 5c použitý pri teroristických úrokoch pokúsili odomknúť. Súd taktiež zrušil nariadenie, podľa ktorého je Apple povinný telefón odomknúť.

Spoločnosť sa k situácii neskôr vyjadrila prostredníctvom konferenčného hovoru s americkými reportérmi. V prípade, že bude proces ďalej pokračovať Apple nástojí na tom, aby boli o spôsobe vniknutia do iPhonu informovaní. FBI sa však o túto informáciu pravdepodobne deliť chcieť nebude a je možné, že celá žaloba bude nakoniec zrušená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.