FBI odložilo súdne konanie s Applom, iPhone sa pokúsia odomknúť ešte raz

Apple sa mal dnes, 22. marca, po prvýkrát postaviť pred súd v prípade odomknutia iPhonu pre FBI, americké ministerstvo spravodlivosti však na poslednú chvíľu požiadalo o odloženie konania.

Do rúk FBI sa údajne dostali nové dôkazy, vďaka ktorým prišli na spôsob, akým inkriminovaný iPhone odomknúť aj bez asistencie Applu. Vláda preto požiadala o odloženie súdneho konania na utorok, 5. apríla. Sudca žiadosti vyhovel a FBI má tak dva týždne na to, aby sa iPhone 5c použitý pri teroristických úrokoch pokúsili odomknúť. Súd taktiež zrušil nariadenie, podľa ktorého je Apple povinný telefón odomknúť.

Spoločnosť sa k situácii neskôr vyjadrila prostredníctvom konferenčného hovoru s americkými reportérmi. V prípade, že bude proces ďalej pokračovať Apple nástojí na tom, aby boli o spôsobe vniknutia do iPhonu informovaní. FBI sa však o túto informáciu pravdepodobne deliť chcieť nebude a je možné, že celá žaloba bude nakoniec zrušená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.