Facebook nás núti inštalovať ďalšiu aplikáciu

Najpopulárnejšia sociálna sieť Facebook začala informovať svojich používateľov, aby si zálohovali svoje synchronizované albumy, pretože budúci mesiac budú vymazané.

Funkcia synchronizovania fotografií prostredníctvom Facebook aplikácie na zariadeniach s operačným systémom iOS bola predstavená v roku 2012 a umožňovala používateľom automaticky nahrať svoje fotky do súkromného albumu s názvom “Synchronizované” alebo “Synchronizované z telefónu”. Jej myšlienkou bolo ich jednoduchšie zdieľanie s priateľmi na sociálnej sieti.

Snímka obrazovky 2016-06-12 o 9.53.42

Používatelia sú informovaní prostredníctvom e-mailu alebo hlásenia z Facebook aplikácie, že tieto albumy budú vymazané 7. júla. Pokiaľ si ich chcete ponechať, musíte si nainštalovať aplikáciu z dieľne spoločnosti Facebook s názvom Moments.

facebook moments delete

Koniec správam v mobilnej verzii Facebooku

Facebook v poslednom čase núti svojich používateľov, aby si do mobilných zariadení inštalovali ďalšie aplikácie z ich dieľne. Mobilná verzia stránky prestane podporovať čítanie a písanie správ a ponúkne vám inštaláciu komunikačnej aplikácie s názvom Messenger.

facebook messenger
V mobilnej verzii stránky sa vám zobrazí informácia, že „čoskoro bude prehliadania správ možné iba z Messengeru“.

360-stupňové fotky vás pohltia

Keď sme už pri správach z prostredia Facebooku, tento týždeň oznámila sociálna sieť podporu pre 360 – stupňové fotografie. Kompatibilné snímky sú označené ikonou kompasu na pravej strane. Mobilní používatelia môžu posúvať fotografiu pohybom telefónu alebo potiahnutím prsta a používatelia počítačov pomocou myši alebo trackpadu.

facebook 360 fotky

Aplikáciu Moments si môžete zadarmo stiahnuť na váš iPhone alebo iPad bezplatne z tohto odkazu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.