Edward Snowden predstavuje ochranný obal pre iPhone

Edward Snowden, ktorý sa preslávil odhalením nie príliš lichotivých informácií o spolupráci NSA s americkými technologickými firmami, sa vracia na scénu. Teraz však nie s novými informáciami, ale s vlastným obalom pre iPhone 6iPhone 6s.

Ako sa ale dalo čakať, nie je to bežný ochranný obal. Tento totiž myslí v prvom rade na vás a na vaše súkromie. Spolu s hackerom Andrewom “Bunnie” Huangom vytvorili koncept obalu, ktorý monitoruje, či sa váš iPhone pripája k sieti aj keď je na ňom aktívny režim Lietadlo a na akúkoľvek neželanú aktivitu vás upozorní. Snowden argumentuje, že režim Airplane Mode v iOS 8.2 a novších už nechráni súkromie tak, ako by mal a prirovnáva ho len k spínaču na obrazovke telefónu. Pod kapotou totiž stále funguje GPS modul a všetok potrebný hardvér je naďalej zapnutý. Aj preto podľa Snowdena môžu hackeri napadnúť iPhone, ktorý je v režime Lietadlo.

Na zadnej strane obalu sa nachádza monochromatický displej so všetkými potrebnými informáciami, ako aj zopár senzorových ovládacích tlačidiel. Kvôli spotrebe bude displej využívať pravdepodobne e-paper technológiu. Ochranný obal sa k telefónu pripája pomocou slotu na SIM kartu. Káble sú však dostatočne tenké na to, aby sa do telefónu dala dať naspäť SIM karta spolu s pôvodnou vaničkou od Applu.

Takto by sa podľa Snowdena mohli novinári, aktivisti a zástancovia ľudských práv chrániť pred sledovaním zo strany vlád, pričom poukazuje na prípad zavraždenia americkej reportérky Marie Colvin, ktorú mal vystopovať a popraviť Assadov režim v Sýrii.

Edward Snowden iPhone Case

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.