Ako dlho podporuje Apple konektory vo svojich počítačoch?

Na túto otázku sa rozhodli nájsť odpoveď redaktori z portálu The Verge, ktorí sa pozreli do minulosti a priniesli prehľad jednotlivých konektorov.

Už celé týždne sa objavujú špekulácie, že chystaný iPhone 7 nebude obsahovať štandardný 3,5 mm jack pre slúchadlá a v budúcnosti sa budeme spoliehať na Lighting konektor alebo Bluetooth. Zatiaľ sa dá ťažko predpovedať, akým smerom sa uberie spoločnosť Apple a všetko sa dozvieme na jeseň pri jeho predstavení.

iPhone 7 sa údajne zbaví 3,5 mm slúchadlového jacku

Avšak Apple patrí medzi prvé spoločnosti, ktoré sa zbavia starých zvykov a pustia sa do nových technológií. Najnovším príkladom je bezpochyby 12 – palcový MacBook. Ten prišiel ako prvý počítač  s novým typom USB – C, ktorý sa postupom času začína udomácňovať aj v zariadeniach ďalších výrobcov.

Redaktori z portálu The Verge sa pozreli do minulosti a priniesli prehľad, ako dlho podporuje Apple jednotlivé rozhrania. Graf poskytuje prehľad o všetkých možných konektorov: od 3,5 mm jacku až po USB – C, prípadne od diskiet až po DVD mechaniky.

apple konektory zivotnostPodľa grafu sú jednotlivé konektory podporované v priemere 15 rokov. Najstarším je jednoznačne 3,5 mm jack, ktorý sa objavil už v prvom počítači Macintosh v roku 1984. Uvidíme, či sa mu tento rok stane osudným, aspoň v prípade iPhonu 7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.