Dizajnér Apple TV odchádza zo spoločnosti

Dizajnér Ben Keighran, ktorý sa do tímu Applu dostal po odkúpení jeho startupu Chomp, práve opúšťa kalifornskú spoločnosť. Informoval o tom server Re/code.

Keighran uplynulé tri roky pracoval ako vedúci dizajnér na softvéri pre štvrtú generáciu Apple TV. Ten okrem iného zahŕňa aj vyhľadávacie algoritmy jeho startupu, ktorý Apple odkúpil v roku 2012. Spoluzakladateľka Chompu, Cathy Edwards, spoločnosť opustila už pred dvoma rokmi.

Keighran bol v tíme postavený pomerne vysoko, od viceprezidenta služieb a multimédií, Eddyho Cua, ho delili len dvaja ďalší vedúci. Odchod z Applu bolo jeho vlastnými slovami veľmi ťažké rozhodnutie, no bolo potrebné. v budúcnosti sa totiž plánuje venovať vlastným projektom. “Chcem vytvoriť vlastnú ikonickú spoločnosť, nie len skvelé produkty.” vyjadril sa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.