Chybný driver vám môže zničiť zvukovú kartu na novom MacBooku Pro

Dočká sa nový MacBook Pro niekedy nejakej pozitívnej správy? Momentálne prevládajú tie negatívne a jednu tu máme aj dnes. Tentoraz pochádza od užívateľov, ktorí si na svoj Mac nainštalovali Windows 10 cez Boot Camp.

Títo užívatelia hlásia, že pri inštalácii sa do systému nainštaluje zlý ovladač pre zvukovú kartu, čo môže mať v horšom prípade na svedomí odpálenie zvuku. Viacerí užívatelia hlásia, že sa z reproduktorov po nainštalovaní Windows 10 začalo ozývať praskanie a iné zvuky, ktoré bežne počujete pri pripájaní zapnutej audio techniky cez 3,5mm jack. Avšak, tu vydávajú takéto zvuky priamo vstavané reproduktory.

Okrem toho užívatelia hlásia mnohé ďalšie problémy spôsobené inštaláciou Windows 10 cez Boot Camp. Medzi problémy patrí nesúlad v hlasitosti reproduktorov alebo skreslenie zvuku v prípade, že je hlasitosť nastavená na viac ako 50%. Pripomíname, že problém trápi len užívateľov, ktorí si nainštalovali Windows cez Boot Camp. Užívatelia, ktorí používajú Parallels, VMware alebo iný virtualizačný nástroj, takýto problém nemajú.

A ak nemáte na výber a musíte používať Windows cez Boot Camp, existujú tu dve dočasné riešenia, kým Apple vydá nový zvukový driver. Prvou možnosťou je pripojiť k MacBooku reproduktor alebo aspoň slúchadlá. Toto je riešenie, ktoré kompletne vypne vstavané reproduktory a ušetrí ich od poškodenia. Druhou možnosťou je si nainštalovať driver Realtek HD Audio Driver 6.0.1.7989. Apple tento driver ešte neschválil, avšak niektorí užívatelia hlásia, že práve jeho inštaláciou sa problém vyriešil.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.