Automobilky predstavili modely áut s integráciou CarPlay

Tento týždeň sa v New Yorku konala výstava International Auto show, kde výrobcovia áut predstavovali svoje najnovšie vozidlá a v nich použitý CarPlay spoločnosti Apple. Modely 2017 ako napríklad od spoločností Hyundai, Honda, Volkswagen, Chevrolet, Subaru, Kia budú podporovať CarPlay.

CarPlay screen-1200-80

V modeloch Hyundai Ioniq, Kia Cadenza, Chevrolet Sonic, VW Golf Alltrack, Honda Civic Hatchback a Subaru Impreza bude môcť využívať služby ako napríklad telefónne hovory, správy, muziku a ďalšie aplikácie, ktoré budú pre CarPlay ponúkané. Avšak prvou automobilkou, ktorá ohlásila integráciu CarPlay do svojich vozidiel bola značka Ford. Teda prvým modelom, ktorý bude mať CarPlay bude model predstavený v máji a to Escape 2017.

apple-carplay-mercedes

 

Zdá sa, že značka Toyota to zabalí so svojím novým modelom Prius Prime, ktorý mal podporovať iba Siri Eyes Free mód pre používateľov iPhonu a nie CarPlay podľa oficiálneho vyjadrenia automobilky. Spoločnosť Apple onedlho aktualizuje svoj zoznam modelov áut s podporou CarPlay. Taktiež musíme spomenúť, že CarPlay prešiel aktualizáciou vďaka iOS 9.3, kde sa opravili chyby a zlepšila si kompatibilita.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.