Apple vyvíja špeciálny iPhone pre Japonsko

U Applu nie je zvykom, že by vyvíjal špeciálne verzie svojich zariadení pre vybrané trhy. Teda ak nepočítame rôzne kapacitné verzie, ako napríklad 8GB iPhone 5c, ktorý sa spočiatku predával len v pár krajinách sveta. Teraz však Apple spraví zmenu a Japonský iPhone bude o niečo inakší, než ten, ktorý sa predáva vo svete.

Hlavným rozdielom medzi globálnym a japonským iPhonom spočíva v čipe FeliCa. Jedná sa o špeciálny bezkontaktný čip vyvinutý spoločnosťou Sony, ktorý sa využíva v japonskej hromadnej doprave. Jeho značnou výhodou oproti Apple Pay a ostatným tap-to-pay systémom je vysoká rýchlosť, čo je hlavný dôvod ich využitia v doprave. Využiť sa však dajú aj v automatoch alebo kaviarňach, keďže slúžia zároveň ako modulárna digitálna peňaženka. Do vnútra karty si totiž viete umiestniť špeciálne FeliCa zľavové/zákaznícke kartičky.

Karty sú však využívané len v Japonsku a pretože o ne má Apple záujem, začal spolupracovať s viacerými tamojšími firmami, aby zabezpečil integráciu FeliCa do iPhonu. Karta by bola samozrejme uschovaná v aplikácii Wallet a keď by ju bolo treba použiť, tak by stačilo priložiť iPhone k terminálu. Na to je však treba, aby iPhone disponoval dodatočnou technológiou a preto je možné, že funkcia bude uvedená do prevádzky až budúci rok. FeliCa by zároveň znamenala vstup Apple Pay do Japonska, kde je FeliCa najvyužívanejším štandardom, pokiaľ ide o digitálne platby. V krajine sa nachádza celkovo 1,9 milióna terminálov využívajúcich FeliCa a len minulý rok cez ne prebehlo 46 miliárd dolárov.

Sony FeliCa Modules

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.