Apple vydal iOS 10.1 beta 4 pre developerov a verejných beta testerov

Apple dnes vydal štvrtú betu nadchádzajúcej aktualizácie iOS 10.1. Ako inak, beta je určená pre developerov a verejných beta testerov na testovacie účely. 

Táto testovacia verzia vyšla týždeň po tretej a viac ako mesiac po vydaní iOS 10 pre verejnosť. Registrovaný developeri si môžu novú betu iOS 10.1 stiahnuť z Apple Developer centra alebo pomocou over-the-air možnosti, ak je nainštalovaný konfiguračný profil. Verejný beta testeri si môžu aktualizáciu stiahnuť pomocou over-the-air po nainštalovaná konfiguračného profilu z beta testovacích webových stránok Apple. iOS 10.1 nám predstaví nový “Portrait” mód pre iPhone 7 Plus, ktorý umožní užívateľom vytvoriť povrchovú hĺbku ostrosti s rozmazaným pozadím. Aby sa dosiahlo rozmazané pozadie, iPhone 7 Plus použije širokouhlú kameru aby vytvoril hĺbkovú mapu, rozdelil rôzne vrstvy fotky a rozhodol, čo rozmaže. Funguje to na ľuďoch, zvieratách a objektoch pod podmienkou, že objekt je dobre osvietený.

ios-10-wide-0-0

Aktualizácia bude pravdepodobne taktiež obsahovať opravy chýb a ďalšie vylepšenia, ktoré sa nachádzali v predošlých verziách iOS 10. Napríklad chyba CallKitu, ktorá spôsobovala jeho nefunkčnosť. iOS 10 je podľa slov Apple “najväčšou aktualizáciou vôbec” pre užívateľov iOS s funkciami ako je redizajnovaný Lock Screen (Zamknutá obrazovka), Siri SDK, redizajnovaná aplikácia Správy, Digital Touch, Bublinkový efekt a mnoho ďalšieho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.