Apple údajne rokuje o odkúpení hudobnej služby Tidal

Wall Street Journal prináša zaujímavé informácie, podľa ktorých má Apple záujem odkúpiť ďalšiu hudobnú streamovaciu službu – Tidal. Obe spoločnosti sú momentálne v skorých štádiách rokovania.

Tidal sa na trhu streamovacích služieb objavil v roku 2014 a odlíšiť od konkurencie sa snažil hudobným katalógom vo vysokom rozlíšení. Službu začiatkom minulého roka odkúpil rapper Jay-Z a krátko na to nasledoval relaunch plný hudobných celebrít, ktoré sa v Tidale stali podielovými vlastníkmi. Na exkluzivitách svojich partnerov služba naďalej stavala – na platforme exkluzívne debutovali napríklad nedávne albumy od Beyoncé a Kanyeho Westa.

Práve exkluzivity by mohli byť dôvodom, prečo má o službu Apple záujem. Apple Music za prvý rok svojej existencie kládla na exkluzívnu hudbu pomerne veľký dôraz, v získavaní nových partnerstiev ju však častokrát predbehol Tidal – naposledy Westovým albumom The Life od Pablo, ktorý sa mal najprv objaviť na službe od Applu.

tidal-poster-theverge

Tidal má momentálne niečo cez 4 milióny platiacich používateľov, čo je necelá tretina z 15 miliónov zákazníkov, ktorých doteraz získala Apple Music. Obe služby však blednú v porovnaní s lídrom v podobe švédskeho Spotify, ktorý je s Applom okrem iného v otvorenom konflikte ohľadom neférových praktík na App Store.

Napriek tomu sú rokovania s Tidalom ešte v raných štádiách a k akvizícii vôbec nemusí dôjsť. Podľa reportéra z New York Times Bena Sisaria sa tak ani nestane.

O odkúpenie Tidalu údajne už v minulosti prejavil záujem aj Samsung, no od rokovania odstúpil. A keďže Spotify je stále vo finančnej strate, z aktuálnych hráčov na trhu, ktorí by na službu mohli mať zálusk, už pripadá do úvahy len Google.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.