Apple údajne rokuje o odkúpení hudobnej služby Tidal

Wall Street Journal prináša zaujímavé informácie, podľa ktorých má Apple záujem odkúpiť ďalšiu hudobnú streamovaciu službu – Tidal. Obe spoločnosti sú momentálne v skorých štádiách rokovania.

Tidal sa na trhu streamovacích služieb objavil v roku 2014 a odlíšiť od konkurencie sa snažil hudobným katalógom vo vysokom rozlíšení. Službu začiatkom minulého roka odkúpil rapper Jay-Z a krátko na to nasledoval relaunch plný hudobných celebrít, ktoré sa v Tidale stali podielovými vlastníkmi. Na exkluzivitách svojich partnerov služba naďalej stavala – na platforme exkluzívne debutovali napríklad nedávne albumy od Beyoncé a Kanyeho Westa.

Práve exkluzivity by mohli byť dôvodom, prečo má o službu Apple záujem. Apple Music za prvý rok svojej existencie kládla na exkluzívnu hudbu pomerne veľký dôraz, v získavaní nových partnerstiev ju však častokrát predbehol Tidal – naposledy Westovým albumom The Life od Pablo, ktorý sa mal najprv objaviť na službe od Applu.

tidal-poster-theverge

Tidal má momentálne niečo cez 4 milióny platiacich používateľov, čo je necelá tretina z 15 miliónov zákazníkov, ktorých doteraz získala Apple Music. Obe služby však blednú v porovnaní s lídrom v podobe švédskeho Spotify, ktorý je s Applom okrem iného v otvorenom konflikte ohľadom neférových praktík na App Store.

Napriek tomu sú rokovania s Tidalom ešte v raných štádiách a k akvizícii vôbec nemusí dôjsť. Podľa reportéra z New York Times Bena Sisaria sa tak ani nestane.

O odkúpenie Tidalu údajne už v minulosti prejavil záujem aj Samsung, no od rokovania odstúpil. A keďže Spotify je stále vo finančnej strate, z aktuálnych hráčov na trhu, ktorí by na službu mohli mať zálusk, už pripadá do úvahy len Google.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?