Apple pracuje na šifrovaní iCloud záloh a bezpečnejšom hardvéri

Napriek súčasnej situácií a obrovskej žalobe zo strany americkej vlády plánuje Apple ďalej posilniť bezpečnosť svojich zariadení a služieb.

The New York TImes informuje, že spoločnosť momentálne pracuje na spôsobe ako lepšie šifrovať iCloud zálohy zariadení na svojich serveroch. Tie sú teraz síce zašifrované, Apple však od nich drží kľúč. Tento šifrovací kľúč príde vhod keď používateľ napríklad zabudne heslo, použitý bol však aj v aktuálnom prípade so strelcom v San Bernardine, v ktorom Apple americkým úradom poskytol obsah zo svojich serverov.

Bezpečnostní inžinieri spoločnosti sa teraz údajne snažia prísť na spôsob ako zálohy šifrovať tak, aby k nim nemal prístup ani Apple, no zároveň spôsobom, ktorý by nezhoršil zážitok bežným používateľom. Apple tiež plánuje uzavrieť bezpečnostnú dieru, ktorá vôbec umožnila FBI žiadať o vytvorenie špeciálnej verzie softvéru.

Toto opatrenie by tak znemožnilo nahranie nového firmvéru bez toho, aby boli predtým zmazané citlivé dáta na telefóne. Nakoľko však ide o hardvérovú záležitosť, očakávať ju môžeme až v budúcich iOS zariadeniach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.