Apple plánuje integrovať bezdotykovú klávesnicu do MacBookov

Apple dodal patent na Force Touch klávesnicu bez fyzických kláves. Štruktúra konfigurovateľnej citlivosti tlaku pre elektronické zariadenia, ako tento patent spoločnosť Apple sama nazýva. 

Apple poznamenal, že konvenčné klávesnice raz podľahnú poškodeniu. Napríklad prach a iné častice preniknú do tela notebook práve cez medzery medzi klávesmi a telom a poškodia vnútorné obvody alebo komponenty MacBooku.  Taktiež spoločnosť podotkla, že klávesnica je náchylná aj na pád či iné mechanické poškodenie.

261186-1280

Jedno riešenie tohto problému Apple má. Snaží sa integrovať tlakovo senzitívnu “zero travel” (nulový pohyb) vstupnú štruktúru. Termín “zero travel” neznamená absenciu statického rozloženia vstupného zariadenia, ale nepredvídateľné a nerozpoznateľné rozmiestnenie vstupných komponentov. Komponenty vstupnej štruktúry sa môžu deformovať, aby poskytli lepší vstup a deformácia týchto komponentov nemôže byť zistiteľná užívateľom z tretej strany.

261184-1280

Aby vytvorili rozloženie klávesnice, Apple pravdepodobne použije k tomuto patentu svetlo. Svetlo prenikne mikro otvormi na klávesnici, ktorá zaznamená zníženie svetla v danej oblasti, kde užívateľ klikol vloží príslušný znak. Na kontaktnej vrstve sa bude nachádzaj aj vrchná ochranná vrstva, ktorá zamedzí prieniku nečistôt a kvapalín do vnútorných častí MacBooku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.