Apple odkúpil bezpečnostnú spoločnosť LegbaCore

V novembri minulého roku Apple odkúpil ďalšiu spoločnosť, tentoraz ide o konzultačnú firmu LegbaCore zameranú na bezpečnosť firmvérov. Jej dvaja spoluzakladatelia, Xeno Kovah a Corey Kallenberg, už od novembra pracujú priamo pre Apple.

LegbaCore minulý rok spolupracovali s bezpečnostnými výskumníkmi na vývoji firmvérového červa Thunderstrike 2, ktorý bol schopný infikovať váš Mac prostredníctvom ThunderBolt portu. Spoločnosť na bezpečnostnú chybu upozornila Apple, ktorý v lete vydal opravnú aktualizáciu.

V lete taktiež Apple s LegbaCore začal konzultácie o ďalších potenciálnych bezpečnostných rizikách. Tie zdá sa vyvrcholili v pracovnú ponuku zo strany kalifornského giganta. Náplň ich práce zatiaľ známa nie je, je však pravdepodobné, že dvojica bude pracovať na vylepšení firmvérovej a softvérovej bezpečnosti budúcich Apple produktov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.