OS X 10.10.2 prinesie opravu bezpečnostnej chyby známej ako Thunderstrike

Trammell Hudson začiatkom roka upozornil na bezpečnostnú medzeru v OS X, konkrétne v bootrom Thunderboltu. Možnosť útoku sa vzťahuje na Macy s portmi Thunderboltu, no prílišné obavy nie sú na mieste. Chybu je síce možné zneužiť a majiteľ počítača o tom ani nemusí vedieť, no bez fyzického prístupu k počítaču to nie je možné, prípadne by vás k infikovaniu vášho Macu musel rafinovane naviesť na diaľku. Opravy znemožňujúce zneužitie tejto chyby už obsahuje nový hardvér od Apple ako Retina iMac 5K alebo najnovší Mac mini, a prostredníctvom pripravovanej aktualizácie OS X 10.10.2 sa dostane aj k ostatným používateľom. Aktualizácia taktiež pridá iCloud Drive pre Time Machine a mala by vyriešiť aj stále pretrvávajúce problémy niektorých používateľov s pripojením na Wi-Fi siete.

komentár
  1. Ja len silno dufam ze fixnu ten bug s wifinou na iMac-och… iba kvoli tejto zasranej softwarovej vade som bol nuteny kupit si navyse usb wifi prijimac

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.