Apple Music má už 13 miliónov platiacich používateľov

Tim Cook počas včerajšieho oznámenia finančných výsledkov spomenul aj čísla týkajúce sa služieb ako App Store a iTunes, ktoré oproti minulému roku zaznamenali značný rast.

Hudobná služba Apple Music, ktorá je na trhu len necelých 10 mesiacov, je aj naďalej na vzostupe. Od februára nabrala ďalšie dva milióny platiacich používateľov a službu tak po celom svete využíva už 13 miliónov zákazníkov. Pomaly tak dobieha momentálneho lídra v obore, švédske Spotify, ktoré má však stále navrch. Podľa najnovších údajov má Spotify vyše dvojnásobok platiacich zákazníkov – celkom 30 miliónov. Tí k tomu tvoria len časť predplatiteľov, väčšina totiž pozostáva z používateľov bezplatnej verzie s reklamami.

Za rýchly rast Apple Music môže ako pevná integrácia do Apple a iTunes ekosystému, tak aj skutočnosť, že služba je predinštalovaná na takmer každom z miliardy aktívnych iOS zariadení. Od pompézneho spustenia v lete 2015 sa Apple na službu príliš nesústredil a jediné novinky prišli vo forme opráv početných chýb a neduhov, ktorými Apple Music trpí. Vzhľadom na ročný cyklus iOS sa však dá očakávať, že nové funkcie a zlepšenia by mohli prísť tento jún na WWDC a k používateľom sa dostať ako súčasť iOS 10.

Tip: Ako jednoducho zobraziť texty k skladbám v Apple Music

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť