Apple Music 2.0 bude mať čiernobiele rozhranie s dôrazom na obaly albumov, pribudnú tiež texty skladieb

Len včera sa objavili prvé správy o plánovanom veľkom redizajne Apple Music, server 9to5Mac už prináša aj prvé detaily o tom, ako by mala nová služba vyzerať.

Na novom výzore hudobnej aplikácie, ktorý by mal byť oveľa intuitívnejší, Apple údajne usilovne pracuje už od konca minulého roka a predstaviť by ho mal ako súčasť iOS 10 na WWDC konferencii 13. júna.

Ako bude vyzerať? Podľa Marka Gurmana, ktorý má konexie priamo v spoločnosti sa Apple Music zbaví pestrofarebných obrazoviek a dôraz bude klásť na čisté čiernobiele pozadia a text. Do popredia by sa ešte väčšmi mali dostať obaly albumov, ktoré budú veľkou súčasťou nového výzoru a službu by mali spraviť “výraznejšou, no zároveň jednoduchšou”. Lepšie využitie by mal nájsť vlastný font spoločnosti San Francisco, ktorý by sa mal okrem iného rozšíriť aj na všetky ostatné produkty Applu ako aplikácie, reklamné materiály, webstránky a online služby.

Apple Music čaká v júni veľký redizajn

Do Apple Music ďalej pribudnú nové 3D Touch skratky, prominentnejšie zdieľanie skladieb, upravená bude sekcia s odporúčanými playlistami a kategóriu “New” nahradí “Browse”, ktorá by mala byť po novom lepšie organizovaná. Zabudovaná sociálna sieť Connect ostane bez výrazných zmien a to isté platí aj pre online rádio Beats 1. Výraznou novinkou bude však podpora pre texty skladieb. Apple údajne rokuje s hudobnými vydavateľstvami a integrované texty by mali byť pri spustení služby dostupné pre veľkú časť hudobného katalógu.

Nová Apple Music bude súčasťou iOS 10, ktorý sa aktuálne testuje pod prezývkou “Whitetail” a prinesie tiež zlepšenia pre Apple Pay a aplikáciu Fotky. Update hudobnej služby sa týka aj iTunes, ktoré dostane v lete menší update, väčšie zmeny programu sú však naplánované až na rok 2017. Na WWDC bude predstavený aj OS X 10.12, ktorý prinesie podporu pre Siri a nová verzia watchOS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť