Spotify vo svojej iOS aplikácií zlepší navigáciu

Spotify sa s dizajnom svojej aplikácie znovu vráti ku klasickému rozloženiu navigačných tlačidiel, ktoré nahradia vysúvací panel z boku.

Sekcie aplikácie ako napríklad vyhľadávanie, prehliadanie hudby, rádio, či hudobná knižnica, budú po novom dostupné v dolnej časti obrazovky, podobne ako to robí napríklad Apple Music, či iné natívne iOS aplikácie. Nové rozloženie nahradí vysúvací bočný panel, ktorý bol už od počiatku používaný predovšetkým v Androidových aplikáciách, no aj Google od neho pomaly ustupuje a radí vývojárom, aby miesto neho používali navigačný panel naspodku displeja.

2016-05-03-222447
Nový dizajn je veľmi podobný Apple Music naľavo. Zdroj: MacStories.net

Spotify sa tak po aktualizácií bude o niečo ľahšie navigovať, predovšetkým na veľkých uhlopriečkach displejov. Nový vzhľad je už dostupný pre používateľov iOS verzie v Spojených štátoch, Veľkej Británii, Nemecku, Rakúsku a Švédsku, no objaviť by sa v najbližších mesiacoch mal aj na zvyšných trhoch a platformách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.