Apple kúpil na eBayi svoj vlastný starý softvér pre archívne účely

snap34 800x753 - Apple kúpil na eBayi svoj vlastný starý softvér pre archívne účely

Zberateľ vecí od Apple predával na eBayi svoju kolekciu starého softvéru od Apple. Čakalo ho prekvapenie keď zistil, že väčšinu z jeho softvérovej kolekcie odkúpila sama spoločnosť Apple pre svoje softvérové archívy. 

old apple software - Apple kúpil na eBayi svoj vlastný starý softvér pre archívne účely

Predajca “Marcoguy” vlastnil veľa rozmanitých a starých CD nosičov s obsahom Apple softvéru, ktoré sa rozhodol predať na internete. Dostal správu, v ktorej mu niekto navrhol, že odkúpi veľký počet jeho nosičov. Všetko bolo v poriadku až do momentu kedy išiel odosielať zásielku. Všimol si, že príjemcova adresa je 1 Infinite Loop, Kalifornia. Teda adresa spoločnosti Apple. V správe, ktorú Marcoguy obdržal od Apple, mu spoločnosť Apple prezradila, že má vo svojej centrále laboratórium, ktoré obsahuje a zbiera archívny materiál a kam teda poputuje jeho zbierka. “Chýbajú nám niektoré disky, ktoré ste umiestnili na eBay. Dodala spoločnosť Apple v správe.

“Takže áno, Apple odo mňa odkúpil naspäť svoj vlastný softvér. Nebojte sa podeliť o svoj zážitok, ak sa vám niečo podobné stalo. Vedel som, že Microsoft má celkom robustný archív svojej histórie, no nevedel som, že Apple má tiež vlastný archív, až pokým sa toto nestalo.”

Dodal Marcoguy.

Apple Macintosh Desktop - Apple kúpil na eBayi svoj vlastný starý softvér pre archívne účely

Zatiaľ nie je známa presná suma, ktorú spoločnosť Apple zaplatila za svoje archívy, ale predajca určil cenu nosičov od $9.95 po $19,95 za kus. Taktiež nie je známe, aký presný softvér Apple kúpil, no vieme, že Marcoguy predáva na internete mnoho softvéru zo začiatkov 90. rokov. Do jeho zberateľského zoznamu patrila aj beta verzia operačného systému Apple System 7 a disk WWDC z roku 1994.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…