macOS Sierra obsahuje skrytú podporu pre rýchlejšie USB 3.1 Gen 2

macOS Sierra už majú v rukách vývojári aj nedočkavci, keďže v súčasnosti prebieha jeho beta test. No okrem známych noviniek v sebe systém ukrýva aj niečo, čím nás chcel zrejme Apple v budúcich mesiacoch prekvapiť.

V systéme sa ukrýva kód potvrdzujúci plnú kompatibilitu systému s technológiami USB 3.1 Gen 2 a Thunderbolt 3. Tretia verzia USB štandardu ponúka prenosovú rýchlosť 10Gb/s, vďaka čomu je rovnako rýchla ako pôvodný Thunderbolt z roku 2011. Štandard USB je však oveľa rozšírenejší a vďaka širokej škále podporovaného príslušenstva si super-rýchle prenosy vychutnajú viacerí užívatelia. Technológia vo verzii 3.1 (Gen. 2) je označovaná aj ako Super Speed Plus, pričom presne tieto slová možno nájsť v kóde systému macOS Sierra. Podpora technológie v systéme je zároveň potvrdením, že Apple už pracuje na nových Macoch a MacBookoch, ktoré budú podporovať tento štandard.

Plánovaná podpora pre USB SuperSpeed+ je zároveň náznakom, že Apple plánuje obohatiť svoje budúce počítače o podporu Thunderbolt 3 technológie. Okrem toho, že sám ponúka prenosovú rýchlosť 40Gb/s, zahŕňa tiež podporu pre rýchlejšie USB 3.1 (Gen 2) a aj pre DisplayPort 1.2. Technológia mala pôvodne podporovať DP 1.3, no nakoniec sa tak nestalo. Vďaka nemu by však Thunderbolt dokázal spolupracovať s 8K displejmi pri 30Hz alebo 4K displej pri 120Hz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.