Americká vláda žiada o odblokovanie ďalších dvanástich iPhonov

Len necelý týždeň po tom, ako medzi FBI a Applom vypukol spor ohľadom odblokovania iPhonu patriaceho teroristovi, americká vláda žiada Apple o prístup k informáciám na telefónoch v dvanástich ďalších prípadoch.

Ako píše The Wall Street Journal, americké ministerstvo spravodlivosti žiada Apple o asistenciu pri vytiahnutí údajov z ďalších dvanástich iPhonov. Vláda sa odvoláva na rovnaký článok v americkej ústave ako v medializovanom prípade streľby v San Bernardine, zariadenia v týchto prípadoch však nesúvisia s teroristickými útokmi a pravdepodobne používajú staršie verzie iOS.

Apple_FBI-1000x675

Napriek tomu táto žiadosť prichádza len niekoľko dní potom, ako šéf FBI utvrdil verejnosť v tom, že Apple žiada o pomoc len v tomto jedinom prípade. Už od iOS 8 sú zamknuté zariadenia šifrované spôsobom, ktorý nevie odomknúť ani Apple, FBI preto požaduje vytvorenie špeciálnej verzie systému, ktorá by im pomohla prelomiť heslo telefónu hrubou silou. Ako však tvrdí Tim Cook, vytvorenie takejto verzie čo i len v jednom prípade by bolo extrémne nebezpečné.

Na stranu Applu sa v spore priklonil už aj šéf Facebooku, Mark Zuckerberg. Pridáva sa tak k ostatným osobnostiam ako súčasnému šéfovi Microsoftu Satyovi Nadellovi, či aktivistovi Edwardovi Snowdenovi. Rovnakú podporu však neprejavil napríklad zakladateľ a bývalý šéf Microsoftu Bill Gates.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?