Zamestnanec Apple obvinený z krádeže takmer 1 milióna v Gift Cards

Na základe vyšetrovania bol zamestnanec Apple Store v New Yorku zatknutý a obvinený z niekoľkých trestných činov, vrátane krádeže darčekových poukážok v hodnote 997 tisíc dolárov. Použil na to prekódované kreditné a debetné karty.

Podľa NBC Channel 4 News, Ruben Profit riadil jeho ilegálne operácie z Apple Store v obchodnom dome Queens Center Mall, pričom používal prekódované Visa a American Express debetné a kreditné karty. Kupoval nimi darčekové poukážky Gift Cards a následne ich predával neidentifikovaným tretím stranám s výraznou zľavou. 

Keď ho zatkli, našli u neho 7 darčekových poukážok v hodnote 2 tisíc dolárov a 51 Visa a American Express kariet, ktoré boli prekódovávané.

Nie je celkom jasné, ako sa Profit dostal k platným údajom ku kartám a prekódoval ich.

Ak by bol usvedčený, hrozí mu za mrežami 15 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.