Apple zablokoval nebezpečnú verziu Adobe Flash v OS X Safari

Po opakovanom objavení chýb v Adobe Flash Player, sa Apple rozhodol blokovať niektoré verzie Adobe Flash pre OS X Safari.

Apple zverejnil na svojej stránke informáciu o obmedzení Flash verzií 19.0.0.226 a 18.0.0.255 pre zariadenia so staršími OS X. Týmto opatrením chcú chrániť užívateľov pred napadnutím.

Adobe problémy priznal so slovami:

Užívatelia so zlými úmyslami by mohli vykonať útok, ktorý by spôsobil pád systému a potenciálne by umožnil útočníkom prevziať kontrolu nad postihnutým zariadením.

Užívatelia zariadení s nezabezpečenou verziou softvéru Flash budú upozornení správou ,,Flash je zastaralý” spoločne s odkazom na Adobe stránku, cez ktorú si môžu stiahnuť a následne inštalovať bezpečnú verziu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.