YouTube zháňa licencie filmov a seriálov pre svoju Red službu

Podľa informácií The Wall Street Journal, predstavitelia firmy YouTube rokujú so štúdiami a produkčnými spoločnosťami ohľadom licencií na streamovanie na internet. Zrejme ide o snahu získať obsah pre platenú službu YouTube Red.

Na rozdiel od Netflix, Hulu alebo Amazon, ktoré nakupujú práva na vysielanie obsahu, ktorý už je nejakú dobu “vonku”, YouTube sa, podľa dostupných zdrojov, snaží získať práva na online vysielanie nových seriálov a filmov.

Na vyjednávacích procesoch pracuje bývalá riaditeľka programu v MTV, Susanne Daniels, a bývalá členka executívy Netflix, Kelly Merryman. Obe sa nedávno pridali ku YouTube.

Ako sa postupne buduje konkurencia v oblasti video-streamovacích služieb, očakáva sa príchod Apple do tohto segmentu niekedy v roku 2016 so svojim vlastným projektom. Výrobca iPhonov si teraz vydláždil cestu ku tejto méte predstavením Apple TV štvrtej generácie a tvOS App Storu, ale ešte musí uzavrieť dohody s vlastníkmi filmov a seriálov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.