Swift, programovací jazyk Apple, sa stane open source

Softvérový tím Apple oficiálne umožnil developerom upraviť Swift cez novú webovú sstránku, swift.org. Vďaka tomuto kroku môžu vývojári používať jazyk Swift nie len pre aplikácie na OS X, iOS alebo watchOS, ale aj na iné potreby.

Apple oznámilo zámer urobiť Swift open source na konferencií WWDC 2015.

Apple na stránke swift.org zverejnilo informácie ohľadom jazyka a open source projektu, spolu s bohatou dokumentáciou a inštrukciami pre nových užívateľov programovacieho jazyka.

Swift bude open source pod licenciou Apache, čo umožňuje vývojárom používať softvér prakticky na hocičo a distribuovať ich vlastnú, upravenú verziu softvéru bez platenia poplatkov Apple.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Apple Intelligence
pokračovanie článku

Apple pripravuje generačný skok v označení svojho softvéru

Apple v minulosti využíval rímsku číslicu "X" nielen na oslavu jubilejnej iterácie svojho produktu, ale zároveň takáto verzia priniesla zásadné zmeny. Stačí si spomenúť nielen na iPhone X, ale aj na Mac OS X alebo profesionálny softvér Final Cut Pro X a Logic Pro X. S blížiacim sa 20. výročím iPhonu sa spoločnosť chystá na ďalšiu zásadnú zmenu v označovaní svojich produktov.
pokračovanie článku

iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu

Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.