Výrobný partner Apple rozbieha výrobu 12-palcového MacBooku Air

Jednou z najočakávanejších neohlásených noviniek najbližších mesiacov sú bezpochýb nové MacBooky Air s 12″ uhlopriečkou, ktorá tak má nahradiť pôvodné modely 11″ a 13″, prípadne vyplní medzeru medzi nimi. Podľa niektorých špekulácií má z ponuky vypadnúť len 11″ model. Tak či onak, novinka má priniesť Retina displej, novú generáciu procesorov Broadwell Core M a ešte tenší dizajn. Jeho obeťou však budú porty, zostane údajne len port na slúchadlá a jeden univerzálny USB Type-C na nabíjanie aj pripájanie periférií.

Inšpiráciu v iPade má nachádzať v oblasti rôznych dostupných farieb (rovnako čierna, strieborná, zlatá) a pasívneho chladenia, teda bez akéhokoľvek hluku. Výrobný partner Apple, Quanta Computer, už údajne výrobu nových MacBookov Air rozbieha s plánovaným spustením predaja v prvom kvartáli 2015. Taktiež zamestnáva desiatky tisíc nových zamestnancov, ktorí budú mať na starosti nie len výrobu MacBookov Air, ale aj Apple Watch, ktoré by mali prísť do predaja v rovnakom čase.

komentáre
  1. žeby tam nedali ani jeden Thunderbolt port? :-O Ako jedno USB je dosť kritické avšak ak to bude tenšie tak sa jedná o “ultimatívny” prenosný kus HW, ktorý by v kombinácií s Retinou a dobrým procákom + výdržou 12hod na baterke mal byť fakt konečne reálnou alternatívou oproti MPBret

    Prvé nástrely dizajnu vyzerajú tiež pekne ^_^

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.