Apple sa už bráni proti zneužívaniu možnosti vrátiť aplikácie v EÚ

Koncom minulého roka sme vás informovali o novej dvojtýždňovej lehote na vrátenie aplikácií v App Stores naprieč EÚ. Mnohí z vás v diskusii pod článkom upozorňovali na to, že Apple zrejme nepočítal so „slovenskou mentalitou“ a tým, že to bude vo veľkom zneužívané. Zdá sa, že v nových pravidlách nezbadali možnosť bezplatného sťahovania aplikácií len Slováci, ale pomerne veľká skupina Európanov. Apple už totiž musel zaviesť nové opatrenie proti zneužívaniu lehoty. Aplikácie sa totiž ani po vrátení nezmažú z iOS zariadenia, čo znamená, že napríklad hru nemusíte stihnúť prejsť za uvedené dva týždne, ale môžete ju zadarmo využívať aj naďalej, aj keď ste ju oficiálne vrátili.

Zdroj: 9to5Mac

Po novom sa používateľom, ktorí už opakovane žiadali vrátenie peňazí po nákupe aplikácie, zobrazuje nové upozornenie. Jeho odsúhlasením sa vzdávajú možnosti vrátiž aplikáciu do dvoch týždňov v prípade, že si ju stiahnu na svoje zariadenie. Európske právo umožňuje spoločnosti zbaviť používateľov možnosti vrátenia peňazí v prípade, že ich na to dopredu výslovne upozorní, ako je to aj v tomto prípade. Používatelia, ktorých sa to týka, si však už bez odsúhlasenia tohto upozornenia nebudú môcť aplikáciu zakúpiť.

komentáre
  1. Tak je to “slovenska mentalita” a zaroven to napadlo kazdeho druheho europana?
    Nesnazme sa sklznut do bulvaru a budme profesionalny.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.