V ultramodernom Apple Campuse 2.0 sa bude nachádzať aj historická stodola

Plány Apple Campus 2.0 uchvátili svet unikátnym, ultramoderným dizajnom pripomínajúcim skôr UFO ako centrálu technologickej spoločnosti. Napriek tomu je v rámci neho vytvorený štedrý priestor pre zeleň a dokonca aj pre historickú stodolu. Tá bola postavená ešte v roku 1916 a nachádzala sa na území HP Campusu, ktorý Apple kúpil a zbúral. Prisľúbil, že stodola Glendenning bude zachovaná, a preto ju dôkladne rozobral a zaznamenal konštrukčné charakteristiky tak, aby ju bolo možné opäť postaviť do pôvodnej podoby. Očíslované bolo každé drevo, klinec či iný spoj. Jej poloha sa však zmení, bude susediť s fitness centrom pre zamestnancov a poslúži na odkladanie náradia. Po dlhom čase tak opäť dostane zmysel a bude využívaná.

Zdroj: San Jose Mercury News

komentáre
  1. Skutocne 100-rocna stodola je obdivuhodny kus historie pre americanov. Inak na fotke to vypada ako zo 70. rokov a pred par rokmi pretrete novym naterom.
    … a u nas chatraju pamiatky daleko starsie, co by za ne v USA dali….

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.