V súdnom spore Apple vs. Samsung sa na stranu Samsungu pridávajú aj ďalší konkurenti, prečo asi?

samsung phones before and after iphones - V súdnom spore Apple vs. Samsung sa na stranu Samsungu pridávajú aj ďalší konkurenti, prečo asi?

Apple síce zdanlivo vyhral súdny spor so Samsungom, avšak ten sa stále snaží rozhodnutie zvrátiť. Využíva pri tom špeciálny inštitút, vďaka ktorému sa k prípadu môžu vyjadriť aj ďalšie spoločnosti. Ako inak, spoločnosti ako Google, Facebook, HP, Dell, eBay a ďalšie sa prikláňajú na stranu Samsungu. Taktiež sú proti tomu, aby Samsung musel vrátiť zisky Applu, keďže podľa nich by takéto rozhodnutie malo devastujúce účinky na všetky spoločnosti, ktoré investovali milióny do výskumu a vývoja komplexných technológií. Smartfóny sú totiž údajne príliš komplexné na to, aby Samsung musel platiť Applu kvôli porušeniam týkajúcim sa jednotlivých komponentov. Paradoxne, takéto tvrdé trestanie imitovania by podľa nich malo zlý vplyv na inovácie.

13632 8588 150720 Samsung l 600x360 - V súdnom spore Apple vs. Samsung sa na stranu Samsungu pridávajú aj ďalší konkurenti, prečo asi?
Samsung smartfóny pred a po iPhone

Apple samozrejme zdôraznil, že tieto spoločnosti nie sú nezávislé, ale v prípade zaujaté. Napríklad pre Google je Samsung dôležitý, keďže ide o jedného z najväčších výrobcov smartfónov na svete a používa systém od Googlu, Android. Zatiaľ posledné rozhodnutie súdu znížilo odškodné, ktoré musí Samsung zaplatiť Applu z 900  na 548 miliónov dolárov, no Samsung dúfa, že sa mu podarí sumu ďalej znížiť.

Ako to už býva, netrvalo dlho, kým sa našli vtipné obrázky ukazujúce, prečo sa spomínané spoločnosti pridali na stranu Samsungu:

Samsung

yIuzZ04 600x400 - V súdnom spore Apple vs. Samsung sa na stranu Samsungu pridávajú aj ďalší konkurenti, prečo asi?Samsung Tablet copied Apple iPad 600x442 - V súdnom spore Apple vs. Samsung sa na stranu Samsungu pridávajú aj ďalší konkurenti, prečo asi?

Google

zjVCqTF - V súdnom spore Apple vs. Samsung sa na stranu Samsungu pridávajú aj ďalší konkurenti, prečo asi?

HP

kEw56jw - V súdnom spore Apple vs. Samsung sa na stranu Samsungu pridávajú aj ďalší konkurenti, prečo asi?

Dell

jFMFjLa 600x400 - V súdnom spore Apple vs. Samsung sa na stranu Samsungu pridávajú aj ďalší konkurenti, prečo asi?

Facebook

BhB096n 600x334 - V súdnom spore Apple vs. Samsung sa na stranu Samsungu pridávajú aj ďalší konkurenti, prečo asi?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…