V súdnom spore Apple vs. Samsung sa na stranu Samsungu pridávajú aj ďalší konkurenti, prečo asi?

Apple síce zdanlivo vyhral súdny spor so Samsungom, avšak ten sa stále snaží rozhodnutie zvrátiť. Využíva pri tom špeciálny inštitút, vďaka ktorému sa k prípadu môžu vyjadriť aj ďalšie spoločnosti. Ako inak, spoločnosti ako Google, Facebook, HP, Dell, eBay a ďalšie sa prikláňajú na stranu Samsungu. Taktiež sú proti tomu, aby Samsung musel vrátiť zisky Applu, keďže podľa nich by takéto rozhodnutie malo devastujúce účinky na všetky spoločnosti, ktoré investovali milióny do výskumu a vývoja komplexných technológií. Smartfóny sú totiž údajne príliš komplexné na to, aby Samsung musel platiť Applu kvôli porušeniam týkajúcim sa jednotlivých komponentov. Paradoxne, takéto tvrdé trestanie imitovania by podľa nich malo zlý vplyv na inovácie.

13632-8588-150720-Samsung-l
Samsung smartfóny pred a po iPhone

Apple samozrejme zdôraznil, že tieto spoločnosti nie sú nezávislé, ale v prípade zaujaté. Napríklad pre Google je Samsung dôležitý, keďže ide o jedného z najväčších výrobcov smartfónov na svete a používa systém od Googlu, Android. Zatiaľ posledné rozhodnutie súdu znížilo odškodné, ktoré musí Samsung zaplatiť Applu z 900  na 548 miliónov dolárov, no Samsung dúfa, že sa mu podarí sumu ďalej znížiť.

Ako to už býva, netrvalo dlho, kým sa našli vtipné obrázky ukazujúce, prečo sa spomínané spoločnosti pridali na stranu Samsungu:

Samsung

Samsung vs Apple notebookSamsung-Tablet-copied-Apple-iPad

Google

zjVCqTF

HP

HP vs Apple notebook

Dell

jFMFjLa

Facebook

Facebook vs Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.