Prvé špekulácie o iPhone 6s – 2 GB RAM a Force Touch

Niektorí zákazníci ešte stále čakajú, kedy im ich mobilný operátor dodá iPhone 6, no Apple sa už pomaly, ale isto, musí pripravovať na ďalšiu generáciu. Prvé špekulácie o budúcej generácii, iPhone 6s, naznačujú, že po hardvérovej stránke prinesie dve kľúčové novinky. Prvou bude rozšírenie pamäte ram na 2 GB LPDDR4, zo súčasného 1 GB LPDDR 3 v iPhone 6/6 Plus. O ich výrobu sa budú starať spoločnosti Hynix, Samsung a Micron-Elpida. Micron-Elpida a Hynix dodávali RAM pamäť aj pre súčasnú generáciu iPhonov.

Zatiaľ čo nárast pamäte RAM nie je veľkým prekvapením, nová technológia Force Touch pôsobí zaujímavejšie. Tá by mala umožniť rozlišovanie medzi jemnými a silnými dotykmi na dotykovej obrazovke. Niečo podobné dokážu aj Apple Watch, používajú na to ohybný OLED displej a špeciálne senzory. Samozrejme, iPhone 6s určite prinesie aj novú generáciu procesorov Apple A9 a hovorí sa aj o ďalšom približovaní fotoaparátu digitálnym zrkadlovkám.

komentáre
 1. Mán iPhone 6 Plus a vytŕča mi fotoaparát :-) vôbec mi to neprekáža a to: mam obal, ktorý tuto nedokonalosť celkom zakryje (iPhone mávam od roku 2009 a až teraz mi prišlo vhodne, používať obal. Ďalej aj keby som ho nemal, trčí len minimálne a vôbec by mi to neprekážalo.
  PS: som s ním veľmi spokojný :-)

  0
  0
 2. ty mas asi veeelmi “tazky” zivot, ked tu dokazes verejne rozoberat taketo bezvyznamne drobnosti, davaj bacha dnes uz infarkt postihuje muzov vo veku 20 +

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.