Prvé špekulácie o iPhone 6s – 2 GB RAM a Force Touch

Niektorí zákazníci ešte stále čakajú, kedy im ich mobilný operátor dodá iPhone 6, no Apple sa už pomaly, ale isto, musí pripravovať na ďalšiu generáciu. Prvé špekulácie o budúcej generácii, iPhone 6s, naznačujú, že po hardvérovej stránke prinesie dve kľúčové novinky. Prvou bude rozšírenie pamäte ram na 2 GB LPDDR4, zo súčasného 1 GB LPDDR 3 v iPhone 6/6 Plus. O ich výrobu sa budú starať spoločnosti Hynix, Samsung a Micron-Elpida. Micron-Elpida a Hynix dodávali RAM pamäť aj pre súčasnú generáciu iPhonov.

Zatiaľ čo nárast pamäte RAM nie je veľkým prekvapením, nová technológia Force Touch pôsobí zaujímavejšie. Tá by mala umožniť rozlišovanie medzi jemnými a silnými dotykmi na dotykovej obrazovke. Niečo podobné dokážu aj Apple Watch, používajú na to ohybný OLED displej a špeciálne senzory. Samozrejme, iPhone 6s určite prinesie aj novú generáciu procesorov Apple A9 a hovorí sa aj o ďalšom približovaní fotoaparátu digitálnym zrkadlovkám.

komentáre
 1. Mán iPhone 6 Plus a vytŕča mi fotoaparát :-) vôbec mi to neprekáža a to: mam obal, ktorý tuto nedokonalosť celkom zakryje (iPhone mávam od roku 2009 a až teraz mi prišlo vhodne, používať obal. Ďalej aj keby som ho nemal, trčí len minimálne a vôbec by mi to neprekážalo.
  PS: som s ním veľmi spokojný :-)

  0
  0
 2. ty mas asi veeelmi “tazky” zivot, ked tu dokazes verejne rozoberat taketo bezvyznamne drobnosti, davaj bacha dnes uz infarkt postihuje muzov vo veku 20 +

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.