Príjmy App Store v roku 2018 zrejme prevýšia dvadsať miliárd dolárov

Najnovšie štatistiky IDC predpovedajú, že príjmy App Store od Apple by sa mohli do roku 2018 zdvojnásobiť. Keďže v roku 2014 prekonali hranicu 10 miliárd dolárov, v roku 2018 by mali príjmy prekonať 20 miliárd dolárov. To sú pritom konzervatívne odhady, ktoré doposiaľ Apple stále prekonával. Príjmy z reklám v aplikáciách by sa mali dokonca strojnásobiť, k čomu prispieva najmä stále rastúca obľuba freemium modelu aplikácií dostupnými zadarmo, s plateným dodatočným obsahom predávaným priamo v aplikácií, ktoré prevládajú nad prémiovými, platenými aplikáciami. Vývojári by mali pri tvorbe svojich aplikácií brať do úvahy aj výrazné rozdiely v príjmoch z App Store alebo reklám v aplikáciách naprieč rôznymi regiónmi, ako vidíme v nasledujúcom gra­fe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.