Príjmy App Store v roku 2018 zrejme prevýšia dvadsať miliárd dolárov

Najnovšie štatistiky IDC predpovedajú, že príjmy App Store od Apple by sa mohli do roku 2018 zdvojnásobiť. Keďže v roku 2014 prekonali hranicu 10 miliárd dolárov, v roku 2018 by mali príjmy prekonať 20 miliárd dolárov. To sú pritom konzervatívne odhady, ktoré doposiaľ Apple stále prekonával. Príjmy z reklám v aplikáciách by sa mali dokonca strojnásobiť, k čomu prispieva najmä stále rastúca obľuba freemium modelu aplikácií dostupnými zadarmo, s plateným dodatočným obsahom predávaným priamo v aplikácií, ktoré prevládajú nad prémiovými, platenými aplikáciami. Vývojári by mali pri tvorbe svojich aplikácií brať do úvahy aj výrazné rozdiely v príjmoch z App Store alebo reklám v aplikáciách naprieč rôznymi regiónmi, ako vidíme v nasledujúcom gra­fe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.