Nová streamovacia služba Tidal podporuje hudobníkov, no ukradol dizajn Spotify

Jay Z propaguje svoju hudobnú streamovaciu službu ako prémiovú alternatívu k doposiaľ dostupným službám. Za vyšší mesačný poplatok dostanete hudbu vo vysokej kvalite, pričom v ponuke sú aj exkluzivity, ktoré inde nenájdete. Jay Z totiž platí interpretom viac ako konkurencia, a tak sa mu podarilo prilákať aj odporcov streamovania ako napríklad Taylor Swift, ktorá dokonca pristúpila k stiahnutiu svojej hudby zo Spotify. Zatiaľ čo k hudobníkom je Jay Z štedrý, dizajnérov zrejme za umelcov nepovažuje. Ako ukazuje obrázok nižšie, internetová aplikácia Tidal (hore) bez akýchkoľvek problémov kopíruje dizajn Spotify (dole).

Hudobníkov si cení, dizajnérov už menej. Používateľské rozhranie Tidal je na nerozoznanie od Spotify. Zdroj: 9to5Mac

Jay Z verí, že Tidal bude silným konkurentom pre Spotify aj pre očakávanú novú verziu Beats Music pod taktovkou Apple. Jimmy Iovine reprezentujúci Beats Music sa v mene Apple údajne pokúšal prilákať najpredávanejších hudobníkov zo služby Tidal. Jay Z totiž údajne pre Tidal zabezpečil exkluzívny obsah od interpretov ako Kanye West, Madonna či Daft Punk. Ich tvorba by tu mala byť dostupná skôr ako u konkurencie, pričom práve na túto taktiku sa spoliehal Apple aj pri predaji hudby cez iTunes Store. Apple zrejme predstaví svoju novú streamingovú službu postavenú na Beats Music už toto leto na WWDC 2015.

komentárov
 1. Za úplné skopírovanie dizajnu ich čaká istá žaloba.
  A presne to chcú, pretože sa o nich bude písať a za tú pokutu im to stojí.
  Inak by si nejaký TIDAL nikto ani nevšimol.

  Ja to nevyskúšam už len kvôli tomu, že sú zlodeji a okradli spotify kde som premium user…

  0
  0
 2. MUDr.Nudl > Uz druhy koment ohladom toho ze tato sluzba nie je dostupna na slovensku, a pritom by uplne stacilo pouzit google a zistit ze tidal je u nas dostupny uz vyse mesiaca

  0
  0
 3. Spotify je super.
  Mne netreba ani byť premium.
  Odkedy to mám nestiahol som ani 1 pesničku :) a mám zrazu kopu miesta na ssd.
  Nie som audiofil a aj na mojich maličkých canton dm2 to hrá dobre.
  Vďaka spotify.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.