Nová streamovacia služba Tidal podporuje hudobníkov, no ukradol dizajn Spotify

Jay Z propaguje svoju hudobnú streamovaciu službu ako prémiovú alternatívu k doposiaľ dostupným službám. Za vyšší mesačný poplatok dostanete hudbu vo vysokej kvalite, pričom v ponuke sú aj exkluzivity, ktoré inde nenájdete. Jay Z totiž platí interpretom viac ako konkurencia, a tak sa mu podarilo prilákať aj odporcov streamovania ako napríklad Taylor Swift, ktorá dokonca pristúpila k stiahnutiu svojej hudby zo Spotify. Zatiaľ čo k hudobníkom je Jay Z štedrý, dizajnérov zrejme za umelcov nepovažuje. Ako ukazuje obrázok nižšie, internetová aplikácia Tidal (hore) bez akýchkoľvek problémov kopíruje dizajn Spotify (dole).

Hudobníkov si cení, dizajnérov už menej. Používateľské rozhranie Tidal je na nerozoznanie od Spotify. Zdroj: 9to5Mac

Jay Z verí, že Tidal bude silným konkurentom pre Spotify aj pre očakávanú novú verziu Beats Music pod taktovkou Apple. Jimmy Iovine reprezentujúci Beats Music sa v mene Apple údajne pokúšal prilákať najpredávanejších hudobníkov zo služby Tidal. Jay Z totiž údajne pre Tidal zabezpečil exkluzívny obsah od interpretov ako Kanye West, Madonna či Daft Punk. Ich tvorba by tu mala byť dostupná skôr ako u konkurencie, pričom práve na túto taktiku sa spoliehal Apple aj pri predaji hudby cez iTunes Store. Apple zrejme predstaví svoju novú streamingovú službu postavenú na Beats Music už toto leto na WWDC 2015.

komentárov
 1. Za úplné skopírovanie dizajnu ich čaká istá žaloba.
  A presne to chcú, pretože sa o nich bude písať a za tú pokutu im to stojí.
  Inak by si nejaký TIDAL nikto ani nevšimol.

  Ja to nevyskúšam už len kvôli tomu, že sú zlodeji a okradli spotify kde som premium user…

  0
  0
 2. MUDr.Nudl > Uz druhy koment ohladom toho ze tato sluzba nie je dostupna na slovensku, a pritom by uplne stacilo pouzit google a zistit ze tidal je u nas dostupny uz vyse mesiaca

  0
  0
 3. Spotify je super.
  Mne netreba ani byť premium.
  Odkedy to mám nestiahol som ani 1 pesničku :) a mám zrazu kopu miesta na ssd.
  Nie som audiofil a aj na mojich maličkých canton dm2 to hrá dobre.
  Vďaka spotify.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.