Pekinská polícia vtrhla do továrne vyrábajúcej desaťtisíce imitácií iPhonov

Pekinská polícia rozbila zločineckú organizáciu, ktoré súčasťou bola výroba imitácií iPhonov. Podarilo sa im už vyrobiť viac ako 41 tisíc falošných iPhonov, pričom niektoré sa dostali aj do USA. Hodnota tejto produkcie dosiahla skoro 20 miliónov dolárov. Do väzby sa v dôsledku tejto akcie dostalo deväť podozrivých. Zdá sa, že celá operácia sa skrývala pod  obchod zameraný na opravu technologických produktov. Továreň bola zriadená v januári, obsahovala až šesť výrobných liniek a zamestnávala stovky zamestnancov. Razia na túto operáciu prebehol už v máji vďaka tipu amerických úradov, no až teraz bol medializovaný. Policajti zabavili vysoké množstvo iPhonov aj príslušenstva.

Čína je známa dostupnosťou imitácií takmer čohokoľvek, no tamojšie úrady začínajú v tejto oblasti pritvrdzovať, čoho dôkazom sú aj prísnejšie zákony a častejšie razie. Stále tam však bez väčších problémov zoženiete imitácie takmer akejkoľvek značky za zlomok ceny originálu. Imitované boli dokonca aj samotné kamenné predajne Apple.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.