Apple a ďalší technologickí giganti sa pridávajú k záväzku na ochranu životného prostredia

Apple sa spolu s ďalšími (nielen) technologickými gigantmi ako Google  Microsoft či General Motors, pridávajú k podpore nového amerického zákona pred podnikateľov, ktorý obsahuje záväzok postaviť sa prebiehajúcim klimatickým zmenám. Nový záväzok by mal do roku 203 priniesť zníženie znečistenia uhlíkom až 6 miliárd ton, čo je ekvivalent toho, keby v USA nejazdili v priebehu štyroch rokov žiadne autá. Pre Apple to však veľa zmien neznamená nakoľko sa už dlhodobo snaží výrazne znížiť znečisťovanie a využívať obnoviteľné zdroje energie v čo najväčšom možnom rozsahu.

Už v súčasnosti využívajú všetky sídla Apple v USA 100 % obnoviteľných zdrojov energie a do konca roka 2016 by mal vďaka ďalším investíciám Apple zabezpečiť ďalších 280 megawattov čistej energie. Ak sčítame všetky spoločnosti, ktoré sa iniciatívy zúčastňujú, očakáva sa, že vyprodukujú viac ako 1600 megawattov obnoviteľnej energie prostredníctvom environmentálnych investícií dosahujúcich 140 miliárd dolárov. Nové partnerstvá sú pritom údajne len začiatkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.