Patent Applu popisuje možnosti prenasledovania iOS zariadení

Služba Find My iPhone nasledovaná službou Find My Friends už dnes nie je žiadnou novinkou a prostredníctvom nej môžete jednoducho a rýchlo lokalizovať svoje vlastné zariadenia, prípadne svojich priateľov, rodinu a deti. Stále však ide o statickú lokalizáciu, a teda ak sú tieto osoby v pohybe, nájsť ich bude ťažšie. Publikovaný patent Apple však popisuje technológiu, ktorá by umožnila sústavné sledovanie polohy iOS zariadenia, inými slovami by umožnila druhé zariadenie prenasledovať.

Problém by nenastal ani v aute, nakoľko patent popisuje aj hovorené inštrukcie pri prenasledovaní druhého zariadenia. Prenasledované iOS zariadenie zaznamenáva informácie o trase a automaticky ich zdieľa s druhým, autorizovaným iOS zariadením. Nechýba ani režim, ktorý nájde kratšiu cestu k prvému zariadeniu oproti tej, ktorú sledované zariadenie prešlo a umožní ho tak dobehnúť. Samozrejme, ide len o ukážku toho, nad akými technológiami Apple uvažuje a nemáme žiadnu istotu, že sa dostane do finálnej verzie softvéru.

komentár
  1. Ste si istí tým prekladom? Prenasledovať?… Ak bolo v origináli “follow” tak je výraz “sledovať” v tomto kontexte omnoho výstižnejši.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.