Ochranné známky Apple pokrývajú aj autá

Ostatné týždne zobrali médiá útokom prekvapivé správy o tom, že Apple má pracovať na tajnom projekte – vlastnom elektromobile, ktorý by to mohol zvládnuť aj bez vodiča a k dispozícii by mal byť už o päť rokov. K indíciám, ktoré tieto špekulácie potvrdzujú, sa najnovšie pridáva aj to, že Apple rozšíril platnosť ochranných známok pre názov spoločnosti Apple a ich logo aj na autá. Rozšírenie sa týka Švajčiarska a Mexika. Ešte zaujímavejšie je, že v iných krajinách ako napríklad USA alebo v EÚ, už ochranná známka zahŕňa autá približne od roku 2003. Na jednej strane to môže znamenať, že plány Applu prísť na trh s vlastným autom nie sú žiadnou novinkou, no na druhej strane to môže znamenať aj to, že sa tým Apple len chráni proti zneužitiu svojho mena a loga.

Podarí sa Apple zmeniť aj trh s autami? Zdroj: Cult of Mac

komentáre
  1. Keby sa im podarilo urobit auto to by bolo revolucne….
    A nie hodinky co konkurencia davno ma a Apple nic lepsie a novsie do nich nedal. To ze strkaju reklamu vsade z toho este nerobi revolucny produkt.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.