Apple Watch budú v apríli dostupné aj mimo USA

Riaditeľ Apple, Tim Cook, údajne pri svojej návšteve nemeckého Apple Store v Berlíne potvrdil, že Apple Watch budú od apríla k dispozícii nielen v USA, ale aj v ďalších krajinách. Keďže sa o túto informáciu podelil v Nemecku, nezabudol spomenúť, že Apple Watch si budú môcť hneď po spustení predaja zákazníci kúpiť aj tu. Nemecko patrilo ku krajinám, v ktorých sú Apple novinky dostupné v rámci tzv. prvej vlny, už aj v minulosti. Dá sa predpokladať, že Slovensko a Česká republika budú až v niektorej z ďalších vĺn rozširovania dostupnosti Apple Watch, a tak bude pre nás najbližšou krajinou, kde budú Apple Watch v predaji, práve Nemecko. Viac podrobností o Apple Watch by sme sa mali dozvedieť už budúci týždeň na Apple podujatí Spring Forward.

Tim Cook nosí svoje Apple Watch neustále

komentáre
 1. Prvá vec, ktorú by múdre hodinky mali vedieť urobiť, je ohlásiť čas. Samozrejme, aj Apple Watch to dokážu, ale zvládnu to aj po 24-hodinovom požívaní?
  New York Times uvádza, že Apple Watch majú zabudovanú aj tzv. “rezervu výdrže” – je to mód pri takmer vybitej batérii, ktorý stále bude ukazovať čas.
  Je to fakt upokujujúci a zároveň pochopiteľný. Výrobcovia laptopov už roky ponúkajú módy vybitej batérie, či už znížením jasu obrazovky, oslabením kapacity diskov a pod., len aby vymačkali aj to posledné z batérie.

  Pamätám sa na starý vtip, v ktorom chlapík dobehne na letisko s dvomi ťažkými kuframi. Uvedomí si, že zmeškal let, zastaví sa a začne rozprávať do svojich hodiniek. Použije ich aj pri prebookovaní iného letu a aj pri vysvetľovaní svojej manželke, že príde neskôr. Iný cestujúci ho pozoruje a je okúzlený takýmito hodinkami. Okamžite za ne ponúkne majiteľovi hodiniek 10 000 USD. Ten však odmietne s tým, že hodinky sú prototyp, jediný svojho druhu. Druhý cestujúci však trvána svojom ponúkne majiteľovi sumu 100.000 USD. To zabralo. A keď nový majiteľ hodiniek šťastný odchádza, chlapík za ním kričí: “Zabudol ste na batérie” a ukazuje na dva ťažké kufre.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.