Nová technológia umožní bezdrôtové nabíjanie iPhonov

Bezdrôtové nabíjanie iPhone stále úspešne obchádza. Príčinou však nemusí byť nezáujem Applu o túto technológiu, ale skôr ide o skutočnosť, že kvôli nej neobetuje dizajn. Bezdrôtové nabíjanie totiž funguje na smartfónoch s plastovým telom, aké predáva napríklad Samsung. Výrobca komponentov pre mobilné zariadenia, Qualcomm, teraz predstavil prielom v technológii bezdrôtového nabíjania, ktorý umožňuje bezdrôtové nabíjanie aj cez kovové telo smartfónov ako iPhone. Využíva technológiu WiPower a spĺňa štandard Rezence.

Štandardné indukčné nabíjanie kovové komponenty zohrievalo, no pre WiPower to neplatí. Využíva magnety a je s ním možné aj nabíjanie viacerých zariadení naraz, aj keď majú rozdielne nároky na energiu. V praxi by ste tak mohli na jednej podložke naraz nabíjať Apple Watch aj iPhone. Apple už v súčasnosti odoberá do iPhonu viacero súčiastok od Qualcomm, pričom bezdrôtové nabíjanie by bolo vítanou novinkou napríklad pre iPhone 7, keďže do iPhonu 6s sa to určite nestihne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.