Apple Music si za prvý mesiac predplatilo vyše 10 miliónov ľudí

Apple síce čísla ohľadom svojej novej streamovacej služby Apple Music zatiaľ nezverejnil, údajne sa však o ne podelil so zástupcami hudobných vydavateľstiev. Anonymné zdroje z brandže tvrdia, že Apple Music za prvé štyri týždne svojej existencie prilákalo už viac ako 10 miliónov poslucháčov. Vydavateľstvá a rovnako aj Apple sú týmito číslami údajne zaskočení – počet streamovaní vybraných populárnych skladieb je dokonca veľmi podobný konkurenčnému Spotify, ktoré má momentálne okolo 75 miliónov predplatiteľov.

Niet divu, Apple Music je dostupné v 100 krajinách a to prakticky zadarmo – až do vypršania trojmesačnej skúšobnej doby. Skutočný test pre službu príde až v októbri, kedy sa bude musieť väčšina prvých zákazníkov rozhodnúť, či stojí za ich 10 dolárov mesačne. Spotify zo svojich 75 miliónov napríklad na platenú verziu skonvertovalo len 20 miliónov zákazníkov. Apple má však obrovskú výhodu v podobe desiatok miliónov iOS zariadení po celom svete – všetky s predinštalovanou Apple Music.

Štatistiky len týždeň po vydaní iOS 8.4 ukazovali, že aktualizáciu si nainštalovalo takmer 40 % všetkých používateľov, čo je viac ako pri vydaní novej verzie 8.0 v septembri minulého roku. Tieto čísla budú v najbližších mesiacoch ešte nepochybne rásť, Tim Cook na ohlásení finančných výsledkov oznámil, že Apple Music už stihlo prilákať milióny a milióny záujemcov. V príprave je aj smršť nových reklamných spotov, ktoré by sa mali objaviť koncom augusta okolo každoročného odovzdávania cien MTV Video Music Awards.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.