Na trh sa po 25 rokoch dostáva nová trieda pamätí

Intel v spolupráci s Micronom predstavil novú triedu pamätí nazvanú 3D Xpoint. Tá má byť v porovnaní s dnes používanými pamäťami NAND Flash, ktoré nájdete v mobilných zariadeniach a SSD diskoch, až tisícnásobne rýchlejšia a odolnejšia. Že nejde len o bežný vývoj, ktorý vidíme rok čo rok, potvrdzuje skutočnosť, že po 25 rokoch ide o prvý nový pamäťový čip na trhu. Cieľom bolo vytvoriť nielen rýchly, ale aj dostupný pamäťový čip s veľkou kapacitou. Vyššia hustota predurčuje pamäť aj na zrýchelnie pamätí, ktoré využívajú procesory.

Intel 3D XpointHustota je až desaťkrát vyššia oproti DRAM čipom, ktoré sa používajú dnes, vďaka čomu môže byť viac dát uložených bližšie k procesoru, z čoho vyplýva aj rýchlejší prístup. 3D Xpoint je dosť rýchly na to aby nahradil pamäte a dosť stabilný na to, že poslúži aj ako dlhodobé úložisko dát. Rýchlejšie úložiská dát zjednoduchšia napríklad zisťovanie finančných podvodov pri transakciách alebo spracovávanie obrovského množstva dát v medicíne. V praxi by však mali zrýchliť prakticky všetko, čo s počítačmi a mobilnými zariadeniami robíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.