Adobe odhalilo najväčšiu chybu svojho Flash Playera

Adobe zistilo, že kritická chyba sa nachádza v mnohých verziách ich produktu. V novom popise k Flash Playeru sa nachádza informácia upozorňujúca na túto chybu. Chyba sa nachádza vo verziách 19.0.0.207 a skoršie pre Mac a Windows, akýkoľvek update na 18.x a hocijaká verzia 11.x pre Linux. Tí, ktorí využívajú tieto verzie sú vystavený potenciálnym hackerským útokom.

Útok môže spôsobiť kolaps počítača alebo dať útočníkovi možnosť ovládať počítať. Adobe tvrdí, že pracuje na odstránení chyby a oprava by mala byť na svete už budúci týždeň.

Apple sa prezieravo vyhýba predinštalovaniu Flash Playera do Macov už roky, pretože v ňom vidí potenciálne bezpečnostné riziko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.