Apple vydal aktualizáciu OS X Yosemite 10.10.2

Používatelia najnovšej generácie operačného systému od Apple, OS X Yosemite, majú k dispozícii na stiahnutie novú aktualizáciu OS X 10.10.2. Druhá aktualizácia pre tento systém prináša riešenie problémov s odpájaním Wi-Fi sietí, pomalým načítaním internetových stránok, nedostatky v Spotlighte, nechcené prepínanie jazykov pri zadávaní textu a možnú ozvenu pri používaní VoiceOver. Aktualizácia taktiež zlepšuje synchronizáciu obrazu a zvuku pri používaní Bluetooth slúchadiel a prináša možnosť prehliadať iCloud Drive cez Time Machine. Súčasťou OS X 10.10.2 je aj nová verzia Safari 8.0.3, ktorá zlepšuje celkovú bezpečnosť a stabilitu. Používatelia starších verzií OS X ju majú k dispozícii ako samostatnú aktualizáciu pre Safari. Sťahovať môžete štandardne cez Software Update v Mac App Store. Inštalácia vyžaduje reštart systému.

komentárov
 1. Aktualizacia mi zabila system. Po nainstalovani aktualizacie cez updater mi po restarte nenabehol OS. :(
  Niekto s podobnymi skusenostami?
  Je mozne ze mi to mohol sposobit trimenabler, alebo LittleSnitch ale to sa uz nedozviem, spravil som rollback na 10.9.5 a tam to vsekto fici bez problemov, aj tak ma tie detske farbicky vytacali. Zda sa mi to ze to s OS X ide dole vodou :(

  0
  0
 2. Peter:

  To sposobil zapnuty Trim Enabler. Ja som mal to iste. Pomohol mi iba reinstal cez recovery mode a nasledne obnova cez time machine.

  0
  0
 3. Prechod na OS X 10.10.2 bol s niekoľkými reštartami ale v poriadku. I po 10.10.1 sa stávalo, že AirPlay sa niekedy stratilo a nedalo sa k nemu pripojiť bez predošlého odpojenia. Vyzerá to tak, že update rieši väčšinu problémov, ktoré trápili asi veľa ľudí. Kvalita softvéru u Apple poslednú dobu pokyvkáva a ľudia to cítia. Mali by sa z toho poučiť, snáď to aj teraz robia.

  0
  0
 4. aj po naistalovani novej aktualizacie pripojenie cez wifi na macbook pro 13 retina, 2013 stale problem s padanim internetu…stale rovnaka zufalost s os x yosemite…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.