Apple v Indii znížil cenu iPhonu 5s, snaží sa tak zlepšiť postavenie na trhu

India je po Číne a USA tretím najväčším trhom so smartfónmi na svete, preto niet divu, že o zlepšenie svojho postavenia sa snaží aj Apple. V rámci akcelerovania predaja iPhonu spoločnosť práve značne znížila cenu svojho staršieho modelu, iPhonu 5s, takmer o polovicu – z 44 500 na 25 000 rupií, čo predstavuje v prepočte skok z 600 € na sumu približne 340 €.

Na rozdiel od Číny, v ktorej sa nachádza rýchlo rastúca stredná vrstva obyvateľstva, zastupujúca prémiový segment trhu, sa totiž cena väčšiny predaných smartfónov v Indii pohybuje pod sumou 300 dolárov. Ďalšou prekážkou sú v krajine vysoké importné dane pre tovar vyrobený za jej hranicami. Tim Cook už pred nejakým časom s indickým premiérom rokoval o potenciálnom presune časti výroby Apple produktov aj do Indie.

Išlo by tak o zlepšenie konkurencieschopnosti Applu oproti iným spoločnostiam ako napríklad Samsung, ktorí sa daniam dokážu vyhnúť vďaka miestnej výrobe. Zlacnenie iPhonu 5s taktiež môže byť krokom k vyprázdneniu inventára pred príchodom očakávaného iPhonu 6c, ktorý by mohol byť predstavený už začiatkom budúceho roka.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.