Apple si uctieva pamiatku Martina Luthera Kinga

Apple má dnes ako spoločnosť s najvyššou tržnou hodnotou na svete veľký vplyv výrazne presahujúci oblasť technologických noviniek. K svojim fanúšikom prehovára aj prostredníctvom svojich domovských stránok, ktoré pri významných udalostiach neváha upriamiť na významné osobnosti či udalosti namiesto svojich nových produktov. Tentokrát si touto cestou pripomína život bojovníka za občianske práva, Martina Luthera Kinga mladšieho.

K ucteniu jeho pamiatky sa prostredníctvom Twitteru pridal aj Tim Cook, riaditeľ Apple. Na svojom účte pripomína aj jeho slávne citáty:

~~Začiatok konca našich životov prichádza v deň, keď sa rozhodneme byť ticho v otázkach, ktoré majú význam.~~

~~V živote každého z nás príde okamih, keď sa musíme postaviť za niečo, čo nie je bezpečné, politické ani populárne, no musíme sa za to postaviť… lebo je to správne.~~

V kontraste s rýchlym vývojom technológií vidíme v niektorých oblastiach zastavujúci sa vývoj spoločnosti. Niektoré svetonázory patriace do smutných stránok učebníc dejepisu, podľa ktorých majú isté skupiny ľudí mať iné občianske práva ako ostatné skupiny, prežívajú v spoločnosti dodnes.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.