Apple má zaplatiť za porušenie patentov v iTunes pol miliardy dolárov

Texaský súd nariadil Applu zaplatiť odškodné 532,9 miliónov dolárov spoločnosti Smartflash LLC za neoprávnené použitie ich patentov v aplikácii iTunes, ktoré súvisia s digitálnymi právami, ukladaním dát a manažmentom prístupu cez platobné systémy. Apple sa však na rozhodnutie súdu odvolá s tým, že Smartflash LLC je spoločnosťou zaoberajúcou sa len licenciami a patentmi. Inými slovami, nevyrába žiadne produkty, nemá žiadnych zamestnancov, nevytvára pracovné miesta a zameriava sa len na zneužívanie patentového systému. Smartflash LLC pritom pôvodne chceli až 852 miliónov s tým, že majú nárok na percento z predaja Apple produktov. Na druhej strane Apple považoval odškodné 4,5 miliónov za viac než dostatočné s tým, že patenty sú neplatné. SmartFlash LLC zažalovali údajne aj Samsung, Amazon a Google.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.