Aké sú náklady a výnosy jednej z najlepších hier pre iOS, Monument Valley?

Začiatkom januára sme vás informovali o správe od tvorcov populárnej hry Monument Valley, tímu ustwo, v ktorej odhalili vysokú mieru pirátstva na iOS a najmä na Androide. Správa mohla na vývojárov pôsobiť demotivujúco, keďže ani hra, ktorá získala množstvo ocenení za najlepšiu hru, vrátane tých najvyšších od Apple, neprinútila väčšinu hráčov k tomu, aby za ňu zaplatili. Teraz sa však podelili o ďalšie zaujímavé štatistiky, ktoré svedčia o tom, že vytvárať kvalitné hry pre iOS sa predsa len vyplatí.

Osemčlenný tím vytvoril originálnu hru Monument Valley za 55 týždňov s nákladmi 852 tisíc dolárov. Rozšírenie Forgotten Shores zabralo ďalších 29 týždňov a náklady na vývoj boli ďalších 549 tisíc dolárov. Investovať do kvalitnej hry sa však vyplatilo. Celkovo sa oficiálne predalo takmer 2,5 miliónov kópií hry, a 600 tisíc rozšírení Forgotten Shores. Hra je nainštalovaná na vyše 10 miliónoch unikátnych zariadení.

Celkovo to tvorcom zabezpečilo príjmy približne 5,9 milióna dolárov. Najziskovejší bol pritom deň uvedenia hry, v apríli minulého roka, kedy stihla zarobiť 145 tisíc dolárov. Ako bolo zrejmé už zo štatistík o pirátstve, najväčšie príjmy zabezpečilo iOS – až 81,7 %. Z obchodu Google Play prišlo 13,9 % príjmov a z Amazonu 4,3 %.

Monument Valley

Polovica hráčov, ktorí si hru kúpili, ju aj celú dohrali, a približne štvrtina si kúpila aj rozšírenie Forgotten Shores. O najviac predaných kópií sa postarali USA (38 %), Čína (12 %) a Veľká Británia (5 %).

Monument Valley si môžete v App Store kúpiť za 3,99 eur. V tejto cene je univerzálna verzia pre iPhone aj iPad.

komentáre
 1. Nie je to až tak veľa a hier s takýmto ziskom v App Store veľa nebude.

  Pozn. pre autora: „nakoľko“ neznamená to, čo si myslíš. ;)

  0
  0
 2. ccd uz vytiahni tu svoju egoisticku hlavicku neviem odkial a pozri sa na to aj inak: co takto DOSTUPNOST a jednoduchost ziskania nelegalnej verzie? Nie, naozaj to nie je tvojim pocitom nadradenosti, ze iPhone nie je najdrahsi najvynimocnejsi phone v celeom vesmire a nemaju ho len ti najlepsi z najlepsich – nadludia.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.